Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ALOES, PANTENOL, OLIWA z OLIWEK

( ilość produktów: 4 )

SŁONECZNIK, OLIWA Z OLIWEK, ALOES W OCHRONIE PRZECIWSŁONECZNEJ

Słońce jest nie tylko wspaniałym przyjacielem, ale także stwarza zagrożenia dla naszej skóry. Mimo, że słońce jest źródłem życia na naszej planecie, wszystkie żywe organizmy wymarłyby, jak tylko poziom promieniowania słonecznego osiągnąłby podobny poziom na ziemi. Na szczęście bardzo szkodliwe promieniowanie (γ, X, UV-C) jest skutecznie pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery. Do powierzchni ziemi dociera niewidoczne promieniowanie podczerwone (IR), światło widzialne i promieniowanie ultrafioletowe (UV-A i UV-B). Jednak ani UV-A, UV-B, jak i promieniowanie podczerwone, nie są w pełni przyjazne ludziom.

• promieniowanie UV-A jest mniej szkodliwe niż promieniowanie z pozostałych zakresów, ale odpowiada za powstawanie wolnych rodników i uszkadza włókna kolagenowe w skórze, co przyspiesza procesy starzenia.
• promieniowanie UV-B jest w pełni odpowiedzialne za oparzenia słoneczne, na które cierpimy latem
• promieniowania IR odwadnia skórę i w nadmiarze może powodować porażenie słoneczne.

Naturalną reakcją ciała na słońce jest efekt opalenizny, poprzez szybkie mnożenie się komórek, które produkują melaninę i produkcję specjalnego enzymu, który walczy z fotostarzeniem. Ta naturalna reakcja organizmu jest jednak często niewystarczająca. Opalenizna nie chroni skóry przed promieniowaniem UV-A, a dla osiągnięcia pozytywnych skutków wytwarzania enzymów prawie zawsze potrzebne jest wsparcie z zewnątrz. Dlatego ochrona przed słońcem jest absolutnie konieczna dla każdego rodzaju skóry. Ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana regularnie w celu poradzenia sobie ze wszystkimi negatywnymi skutkami promieniowania, również po to by szybko przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia i skutecznie zwiększyć ochronę przed stresem oksydacyjnym.
 
KOMPLETNA SERIA NATURALNYCH KOSMETYKÓW MACROVITA CHRONI PRZED SZKODLIWYM DZIAŁANIEM PROMIENI SŁONECZNYCH ORAZ ZAPOBIEGA PRZEDWCZESNEMU STARZENIU. ZAWIERA EKSTRAKTY ZE SŁONECZNIKA ORAZ ALOESU. STANOWI IDEALNĄ, NATURALNĄ, CAŁOROCZNĄ OCHRONĘ SKÓRY TWARZY, CIAŁA, WŁOSÓW, A NAWET BARDZO WRAŻLIWEJ SKÓRY DZIECI.

pixel